BiLGi Ve PaYLaSiM INDiR FoRuM SiTeSi®


 
AnasayfaIndir Web SitesKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 esChat Java Applet Kurulumu

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
SiTe SoRuMLuSu
SiTe SoRuMLuSu
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 414
Yaş : 38
Nerden : Paris
İş/Hobiler : Muhendis
Lakap : Speed
Takim : esChat Java Applet Kurulumu 1450bn1
Ruh Hali : esChat Java Applet Kurulumu Onayli10
Rep Gucu : 0
Guc Sistemi : 300251
Kayıt tarihi : 14/09/08

Rep sistemi
Başarı Puanı:
esChat Java Applet Kurulumu Left_bar_bleue100000/100000esChat Java Applet Kurulumu Empty_bar_bleue  (100000/100000)
Güçlülük:
esChat Java Applet Kurulumu Left_bar_bleue100000/100000esChat Java Applet Kurulumu Empty_bar_bleue  (100000/100000)
Aktiflik:
esChat Java Applet Kurulumu Left_bar_bleue100000/100000esChat Java Applet Kurulumu Empty_bar_bleue  (100000/100000)

esChat Java Applet Kurulumu Empty
MesajKonu: esChat Java Applet Kurulumu   esChat Java Applet Kurulumu EmptyPtsi Ocak 12, 2009 5:31 am

Kurulum için ne yapmam gerekiyor?
esChat 3.0 kurulmu için, size gönderilen zip dosyasının içindeki esChat klasöründeki tüm dosyaları ve alt klasörleri web serverınıza FTP ile atmanız gerekiyor.

Dosyaları nereye atacağım?
Eğer IRC serveriniz ile WEB serveriniz farklı makinalarda bulunmakta ise dosyaları IRC serverınza atmanız gerekir. Eğer IRC serveriniz ile WEB serverınız aynı makinada ve ayni IP adresi atlında ise: dosyaları WEB serverınza atabilirsiniz. Eğer IRC serverınız ile WEB serverınızın farklı makinalarda olup olmadığını bilmiyorsanız http://www.evrensoft.com/ip.php
Neden dosyalari IRC serverına atmam gerekiyor?
Dosyalari IRC serverınıza atmanızın sebebi, java appletlerinin bulundukları yerden farklı bir makinaya ya da farklı bir IP adresine bağlanmaları için kullanıcıdan yetki almaları gerekir. Bu güvenlik uyarısı kullanıcılarınız için rahatsız edici bir durum oluşturacaktır. Bu sebepten dolayı, applet dosyalarını IRC serverınızın bulunduğu makinaya atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sadece WEB serverımın olduğu yere ulaşabiliyorum, fakat IRC serverına FTP ile ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım?
WEB serverınız ile IRC serverırınız farkli makinalarda veya farkli IP adresleri altında ise, IRC serverınıza FTP ile ulaşabilmeniz için normal FTP şifrenizden farklı bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız olabilir. IRC serverınız için kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsanız, size Hosting veya Shell hizmeti veren firma ile kontak kurup, IRC serverınızın kurulu olduğu yere FTP ile bağlanıp, oraya dosya atmak istediğinizi ve bu dosyaların WEB ten erişilebilir olmasını istediğinizi belirtiriniz. Hosting firmaniz gerekli ayarlari sizin için yaptıktan sonra eschatin kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

Dosyaları IRC serverımın bulunduğu makinaya attım. Şimdi ne yapacağım?
Size gönderilen tüm dosyaları, klasörleri ve alt klasörlerdeki dosyaları IRC serverınızın bulunduğu makinaya attıysanız, kurulum işlemnini tamamlamış sayılırsınız. Dosyaların doğru yerde olup olmadığını kontrol etmek için internet explorer programının adres çubuğuna kendi adresiniz ve klasör ile http://irc.adresiniz.com/web.html yazın. esChat açılıyorsa ve IRC sunucunuza bağlantı kurabiliyorsa, kurulum işlemini tamamladınız. Şimdi size gönderilen zip dosyası içindeki web.html dosyasını WEB serverınızdan, veya dağıtmak istediğiniz farklı domain adreslerinden ve hatta kendi bilgisyarınızdan bile kullanabilirsiniz. web.html dosyasını Notepad veya benzeri bir programla açtığınızda gördügünüz HTML kodunu ana sayfanıza ekleyebilir veya esChati dağıtmak istediğiniz diğer sitelere vererek de kullanabilirsiniz.

Dosyaları IRC serverıma attım, fakat esChat açılmıyor? Sayfada esChat yerine Gri renkte bir dikdörtgen veya üst tepesinde X yani çarpı işareti olan bir nesne var.
Öncelikle tüm dosyaları IRC serverınza attığınza emin olun. Kontrol etmek için internet explorer ın adres çubuğuna, kendi adresiniz ve dosyaları attığınız klasörle birlikte aşşağıdaki adresleri yazın ve dosyaların var olduğundan emin olun.
http://irc.adresiniz.com/esChat.cab
http://irc.adresiniz.com/esChat.jar
http://irc.adresiniz.com/settings.ini
http://irc.adresiniz.com/skins/default/skin.ini
Tüm bu dosyalar mevcutsa ve esChat hala açılmıyorsa, tarayıcınızda Java Plug-in yüklü olmayabilir.

esChat açılıyor fakat bağlantı kuramıyor, neden?
Öncelikle esChat dosyalarinin IRC serverınız bulunduğu yerde olduğundan emin olun. IRC serverınızın açık ve kullanılır durumda olup olmadığını mIRC ya da benzeri bir programla test edin. IRC serverınza bağlanılması için şifre, özel bir identd değeri, veya real name değeri gibi özel gereksinimler varsa

IRC serverıma sadece esChat ile girilmesini istiyorum, ne yapmalıyım?
Kullanıcılarınız IRC serverınıza sadece esChati kullanarak giriş yapabilmelerini, yani mIRC, veya benzeri programlarla girişlerini, atak, saldırı ve reklamları engellemek istiyorsanız settings.ini dosyasından ve IRC serverınızdan yapacağınız değişikliklerle, kullanıcılarınızın sadece web sitenizden, esChat ile giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu işlemler için birkaç seçenek bulunmaktadır. En etkili yöntem için, tüm bu özellikleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu işlemler: IRC giriş şifrenizi ayarlamak, kullanıcıların belirli identd ve realname değerleri ile giriş yapmalarını kontrol etmek, ve son olarak IRC komutlarını değiştirmek olabilir.
IRC Giriş şifresini nasıl ayarlarım?
Öncelikle IRC serverınıza bir giriş şifresi koymalısınız. Bu işlem esChat ile ilgili değildir. Şifrenizi nasıl koyacağınız IRC serverınızın versionu ile alakalıdır. IRC serverınızın yardım dosyalarından giriş şifrenizi nasıl ayarlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. IRC şifresi koyduğunuzda, şifreyi bilmeyen kullanıcılar veya programlar IRC serverınza bağlantı kuramaz. esChat appletine IRC serverınızın şifresini belirtmek için; settings.ini dosyasından ircPass=satırını bulup, bu satıra IRC serverınızın şifresini ircPass=şifreniz şeklinde yazabilirsiniz. Eğer şifrenizin gizli kalmasını ve settings.ini dosyasından bir insan tarafından okunamayacak bir şekilde yazılmasını istiyorsanız esChatin metin encrypt (şifreleme) özelliğini kullanabilirsiniz. Encrypt methodunu kullanmak için esChat appletinizi açın ve status (durum) penceresine /encode sifrem komutunu yazın. Yazdığınız şifreyi esChat encode edecek (şifreleyecek), ve encode edilmiş metini size aşşağıdaki örnekteki gibi gösterecektir.
Encode: 7m2h8w8y7ekt
Decode: sifrem
Alınan encode değerini settings.ini dosyasına başına decode: kelimesini ekleyerek yazınız. ircPass=decode:7m2h8w8y7ekt şeklinde settings.ini dosyasına yazılan satırı esChat okuyacak ve bu 7m2h8w8y7ekt değerinin sifrem metinine eşit olduğunu anlayıp serverınıza IRC şifrenizi gönderecektir. /encode sifrem değerine esChatin her seferinde farklı şifrelenmiş metin sonuçları vermesi, normaldir ve evrensoft tarafından yazılmış özel bir methodtur. Şifrelemiş bir metinin geri düz metin haline getirme işlemini kullanan method sadece esChat dosyaları içinde gizlidir.

Kullanıcı İdentd ve fullname değerleri nedir? nasil değişir?
IRC serverlarına bağlanılırken, her kullancı takma ismiyle birlikte identd yani tanımlama, ve fullname yani gerçek isim değerini gönderir. IRC serverızdan gerekli ayarları yaparak, sadece belirli identd ve fullname değerleri ile bağlantı kurmak isteyen kullanıcılarınızın serverınıza girişine izin verebilirsiniz. Bu ayarlarda IRC serverınızdan yapabileceğiniz ayarlardır ve esChat ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. Gerekli ayarları yaptıktan sonra, settings.ini dosyasından ident=eschat ve fullname=eschat satırlarını bulun. Bu satırlarda eschat kelimesi yerine istediğiniz değerleri yazın. Eğer gizli kalmasını isterseniz, kelimenin başına decode: kelimesini ekleyin ve encode edilmiş değerini yazın. Encode edilmiş değer hakkında daha fazla bilgi için bu sayfadaki IRC giriş şifremi nasıl ayarlarım bölümünü okuyun.

IRC Komutlarını nasıl değiştiririm?
IRC serverırınızın komutlarını değiştirerek, mIRC yada mIRC scriptleri veya reklam ve saldırı için hazırlanmış programların IRC serverınıza girişini engelleyebilirsiniz. IRC serverınızın komutlarını değiştirmek, ileri düzeydeki kullanıcıların yapabileceği bir işlemdir ve sorumluluğu tamamen size aittir. Eğer IRC serverları hakkında yeterli bilginiz yok ise bu özelliği gözardı edebilirsiniz.
IRC serverınızın USER, PONG, PRIVMSG, JOIN komutlarını kendi belirlediğiniz farklı bir komutla değiştirdikten sonra, Settings.ini dosyasındaki [Commands] bölümündeki satırlarada IRC serverınızda değiştirdiğiniz komutları yazarak IRC serverınza sadece esChatin bağlanabilmesine yardımcı olabilirsiniz.

esChati sadece dağıtımını yaptığım sitelerin kullanmasını istiyorum, benden izinsiz hiç bir web sitesinin kullanmasını istemiyorum, ne yapmalıyım?
Settings.ini dosyasından [Allowed Domains] satırını bulun. Bu satırın altına, esChat appletinizi hangi web sitelerinin kullanabileceğini yazabilirsiniz. [Blocked Domains] satırının altına ise, kullanmasını istemediğiniz web site adreslerini yazabilirsiniz. Her iki bölümede web sitesi adresleri yazmanız bir işe yaramayacaktır. Çünki [Allowed Domais] satırının altına yazdığınız web siteleri dışında diğer bütün web sitelerinin girişi otomatik yasaklanacak, veya [Blocked Domains] satırının altına yazdığınız web sitelerinin dışındaki bütün web sitelerine esChat appletinizi kullanmasına otomatik izin verilecektir. Eğer her iki satırıda boş bırakırsanız, hiçbir web sitesine kısıtlama olmayacak, dağıtım lisanslı appletinizi her isteyen web sitesi sizin IRC serverınza bağlanacak şekilde kullanabilecektir. [AutoJoin Domains] satırının altına yazacağınız web site adresleri ise, esChat giriş ekranı çıkmadan, html koduna yazılacak nickname parametresi ile otomatik giriş yapmasına izin vereceğiniz web sitelerini belirlemenizi sağlar. Farklı ve genelde küfür içerikli takma isim değerleri ile yabancı yada rakibiniz olan, sohbet ortamınıza zarar vermek isteyen web siteleri olabilir. Eğer bu satırı boş bırakırsanız, tüm web sitelerine otomatik takma isim ile giriş yapmalarına izin vermiş olurunuz. Eğer bu satırın altına sadece kendi web sitenizin adresini yazarsanız, dağıtım lisanslı esChat appletinizi kullanan diğer tüm web sitelerinin kullanıcları takma isimlerini esChat üzerinden yazmaları gerekir, otomatik olarak bağlanması için html kodundan göderilen takma isim değeri kullanılmaz.

Reklam veya Küfür içerikli mesajları nasıl yasaklarım?
settings.ini dosyasından, ignoreWords= kelimesi ile başlayan satırı bulun. Bu satıra, kullanılmasını yasaklamak istediğiniz kelimeleri virgül ile ayırarak, tek satır halinde yazınız. Büyük küçük harf, renk kodu duyarlılığı yoktur. Yani, ignoreWords satırına yasak kelimesi yazdığınızda, YASAK, YaSaK, yAsAk, gibi tüm kelimeler otomatik yasaklanacak, mesaj içindeki tüm renk kodları ve boşluklar çıkartılarak kelimenin yasaklanıp yasaklanmadığı kontrol edilecektir

_________________
esChat Java Applet Kurulumu 56ah17nydu5

Online Film,Dizi,Belgesel,Yerli Ve Yabanci Filmler,CanLi Radyo,Sohbet,Bilgisayar, Internet,Programlar, Ve Daha Binlerce Paylasim Icin Www.GurbetciRadyo.Com Sitemizi Ziyaret Ediniz.
Gurbetci Radyo Gurbet'in Gercek Sesi..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://Www.GurbetciRadyo.Com
 
esChat Java Applet Kurulumu
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sinema Tarzında Giriş Sayfası (İntro-Java)
» Java Script Yerlestırme
» Anasayfaya java kod yerleştirme??

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
BiLGi Ve PaYLaSiM INDiR FoRuM SiTeSi® :: Güvenlik :: Chat & irc-
Buraya geçin: